Casus Programı Nasıl Anlaşılır?

Casus Programı Nasıl Anlaşılır?

Casus programı nasıl anlaşılır şeklindeki sorunun son zamanlarda çok fazla dile getirildiği bilinen bir gerçektir. Bu sorunun bu kadar fazla dile getirilmesinin altında yatan sebep ise geçmişte sınırlı sayıda ve teknik bilgisi olan insan telefon dinlemesi yapabilirken, günümüzde ise herhangi bir teknik bilgiye sahip olmayanlar dahi bunu yapabilmektedir. Söz konusu durumun temel nedeni olarak casus yazılım gösterilebilir.

Casus program, son derece özel bir yazılımdır ve yüklendiği telefonun bütün dosyalarına erişim sağlayabilir. Ayrıca ilgili yazılım telefondan yapılan konuşmaların ve görüşmelerin takibini de yapar. Kısaca telefonunuzda bir casus yazılım varsa adım adım takip ediliyorsunuz demektir. Peki, casus programı nasıl anlaşılır? Bu sorunun cevabı sanıldığı kadar kolay değildir. Çünkü bu yazılımlar saklanma ve gizlenme konusunda adeta bir uzmandır. Bundan dolayı casus yazılım tespiti de aynı uzmanlığı gerektirir.

Casus Program Tespit Etme

Casus program tespit etme işlemi için uzman desteği almaktan başka çareniz yoktur. Çünkü bu yazılımları uygulamalarım listesinde ya da farklı bir klasörde görmeniz söz konusu dahi değildir. Cihazınızda yer alan dosyaları tek tek inceleseniz dahi bu yazılımı fark edemez, belki casus yazılım diye sistem dosyalarını silerek telefonunuzun çalışamaz duruma gelmesine neden olabilirsiniz. Dolayısıyla da öncelikle casus programı nasıl anlaşılır sorusunun cevabını bilmeli, daha sonra da uzman desteği almalısınız.

Casus yazılımdan kurtulma için verdiğimiz profesyonel hizmet ile telefonunuza uzaktan bağlanıyor ve yazılımı tespit ediyoruz. Daha sonra ise bu yazılımı siliyor ve bir daha yüklenmesi engelleyici bir koruma kalkanı oluşturuyoruz. Bu aşamadan sonra rahat olabilirsiniz.

Casus Program Belirtileri Nelerdir?

Casus programı nasıl anlaşılır şeklindeki sorunun cevabının temelinde, bu yazılımın neden olduğu belirtiler yer alır. Eğer söz konusu belirtileri tam olarak bilirseniz, telefonunuzda casus yazılım olabileceği konusunda fikir sahibi olabilirsiniz. İlgili yazılımın öne çıkan belirtileri şunlardır:

  • Telefon konuşmalarının eko yapması
  • Bildirim olmamasına rağmen bildirim sesi gelmesi
  • Ekranın yanıp sönmesi
  • Telefonun anlamsız olarak ısınması
  • Telefonu kendini açıp kapatması
  • Telefonun aşırı ısınması

Bu belirtilerin tamamının ya da birkaçının görülmesi durumunda cihazınızı tarattırmanız gerekir.

Telefonunuzda casus yazılım olduğundan şüpheleniyorsanız, güvenliğinizi riske atmadan hemen bizimle iletişime geçin. Cihazınızdaki zararlı yazılımları garantili şekilde ortadan kaldıralım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbete Başla
💬Casus yazılımdan mı şüpheleniyorsunuz?
Casus yazılım tespiti ve temizleme ile ilgili bilgi almak için şimdi bize ulaşın. Ücretsiz danışma için hemen yazın.
Powered by