Telefon Dinlendiği Nasıl Anlaşılır?

Telefon Dinlendiği Nasıl Anlaşılır?

Telefon dinlendiği nasıl anlaşılır denildiği zaman herkesin aklına bazı cevaplar gelir. Fakat bunların gerçek cevaplar olduğunu söylemek çok zordur. Öncelikle günümüzde telefonların dinlenmesi için farklı yöntemler kullanılır ve bunların en yaygın olanı casus programlardır. Söz konusu programların çalışma prensibinin temelinde gizlilik vardır. Yani telefonunuzda bahsedilen program var ise dahi sizin bunu fark etmeniz mümkün olmayacaktır. Bu durumda yapmanız gereken tek işlemin ise profesyonel yardım almak olacağını bilmeniz gerekir.

Casus yazılım tespiti, yukarıdaki sorunun en etkili cevabıdır. Fakat bunun haricinde de insanlar faklı yöntemlerle fikir sahibi olabilir. Öncelikle burada bahsedilecek olan telefon dinleme belirtileri kesin sonuç vermez, fakat ciddi anlamda şüphelerin oluşmasına neden olur. Dolayısıyla da ilgili yazılımlara bu şekilde bakılması gerekir. Aksi durumda farklı sorunların yaşanması söz konusu olabilir ve telefon dinlendiği nasıl anlaşılır sorusu ortada kalır.

Telefon Dinlemesi Nasıl Engellenir?

Telefon dinlendiği nasıl anlaşılır ile telefon dinlemesi nasıl engellenir şeklindeki soruların benzer olduğu söylenebilir. Her iki sorunun cevabında da ortak noktalar vardır. Bundan dolayı iki sorunun birlikte değerlendirilmesi gerekir. Öncelikle yukarıda bahsedilen belirtilere değinilmesi gerekir. Söz konusu belirtilerden öne çıkanlar şu şekildedir:

  • Telefonun kendi kendine açılıp kapanması
  • Telefon ekranının yanıp sönmesi
  • Şarjın daha hızlı bitmesi
  • Telefonunun gereksiz yere ısınması
  • Telefon görüşmelerin konuştuğunuz duymanız
  • Sürekli bildirim sesinin duyulması

Buradaki durumlara bakıldığı zaman, bunların normal olmadığı net bir şekilde görülecektir. Bahse konu yazılımların bu tür belirtilere neden olduğu ve insanların bunları fark ettiği bilinmektedir. Fakat çoğu zaman bunların daha farklı bir nedenden dolayı meydana geldiği düşünülür ve bundan dolayı da insanlar tarafından buradaki belirtiler telefon dinlendiği nasıl anlaşılır sorusuyla ilişkilendirilmez.

Yukarıdaki belirtilerin telefonunuzda görülmesinden sonra yapacağınız işlem, bize ulaşmak olmalıdır. Firmamız tarafından profesyonel olarak verilen casus yazılım temizleme hizmeti sayesinde, ilgili yazılımların telefonunuzdan kalıcı olarak kaldırılmasını sağlıyoruz. Bunun haricinde ise ilgili yazılımların bir daha yüklenmemesi için de gerekli önlemleri alıyor ve sizin bu konudaki bütün korkularınızı ortadan kaldırıyoruz.

Telefonunuzda casus yazılım olduğundan şüpheleniyorsanız, güvenliğinizi riske atmadan hemen bizimle iletişime geçin. Cihazınızdaki zararlı yazılımları garantili şekilde ortadan kaldıralım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbete Başla
💬Casus yazılımdan mı şüpheleniyorsunuz?
Casus yazılım tespiti ve temizleme ile ilgili bilgi almak için şimdi bize ulaşın. Ücretsiz danışma için hemen yazın.
Powered by