Telefona Format Atınca Casus Programlar Silinir Mi?

Telefona Format Atınca Casus Programlar Silinir Mi?

Telefona format atınca casus programlar silinir mi sorusunun sorulma nedeni, insanların casus yazılımlardan korunma isteğinden başka bir şey değildir. İlgili yazılımların son derece gelişmiş olması ve hedef mobil cihazların kontrolünü etkin bir şekilde elde geçirmesi, buradaki sorunun sorulmasına neden olmaktadır. İnsanlar, casus yazılım engelleme için farklı yol ve yöntemler denemektedir. Fakat bunlardan bahsetmeden önce ilgili yazılımların genel özelliklerinden bahsedilmesi çok daha doğru olacaktır.

Casus program, sanılanın aksine sadece telefonların dinlenmesini yapan bir yazılım değildir ve bundan çok daha fazlasını etkili bir şekilde yapar. Buradan hareketle ilgili yazılımların telefon dinleme, ortam dinleme, GPS konum bulma, Facebook takip, Whatsapp takip ve benzer işlemleri yaptığı söylenebilir. Bütün bu işlemler ise bir kişinin gün içinde nerede olduğu, hangi sitelere girdiği, kimlerle konuştuğu ve yazıştığı gibi bilgilerin toplanması anlamına gelir. Dolayısıyla da telefona format atınca casus programlar silinir mi sorusunun çok daha önemli olduğunun bilinmesi gerekir.

Casus Program Engelleme

Casus programların engellenmesi ve silinmesi için telefonlara format atılması yeterli midir? Yani telefona format atınca casus programlar silinir mi? Bu sorunun cevabının net olarak verilemediğinin bilinmesi gerekir. Bilindiği gibi telefona format atılması, cihaz içerisinde yer alan bütün dosyaların silinmesi demektir. Teoride bu işlemin casus yazılımların engellenmesinde işe yaraması anlamına gelir. Fakat pratikte durum böyle değildir.

Format ise casus yazılım temizleme işlemi her zaman istenilen sonucu vermez. Bazı yazılımların format sonrasında dahi telefonda bulunmaya devam ettiğini bilinir. Bundan dolayı formatın yerine casus yazılım tespiti hizmetlerinin alınması çok daha doğru bir seçim olacaktır. Bu yol ile hem telefonda yer alan bilgileri silinmemiş olacak, hem de tam olarak casus yazılımdan kurtulmuş olunacaktır. Bu bakımdan telefona format atınca casus programlar silinir mi sorusunun cevabının olumsuz olduğu, bunun yerine profesyonel hizmetlerin tercih edilmesi gerektiği söylenebilir.

Casus yazılım nasıl temizlenir sorusunun cevabının sadece profesyonel hizmet almak olduğunun unutulmaması gerekir. Aksi durumda farklı sorunların yaşanması söz konusudur.

Telefonunuzda casus yazılım olduğundan şüpheleniyorsanız, güvenliğinizi riske atmadan hemen bizimle iletişime geçin. Cihazınızdaki zararlı yazılımları garantili şekilde ortadan kaldıralım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbete Başla
💬Casus yazılımdan mı şüpheleniyorsunuz?
Casus yazılım tespiti ve temizleme ile ilgili bilgi almak için şimdi bize ulaşın. Ücretsiz danışma için hemen yazın.
Powered by