Telefonumda Casus Yazılım Olduğunu Nasıl Anlarım?

Telefonumda Casus Yazılım Olduğunu Nasıl Anlarım?

Telefonumda casus yazılım olduğunu nasıl anlarım sorusunun cevabına geçmeden önce ilgili yazılım hakkında bazı bilgilerin verilmesi daha doğru olacaktır. İlk olarak casus program olarak da bilinen söz konusu yazılımın sadece telefon dinlemesi yaptığını düşünmeniz, son derece yanlış olacaktır. Bahse konu yazılım, yüklenmiş olduğu cihazın kontrolünü tamamen ele geçirmekte ve bu aşamadan sonra buradaki bilgileri sessizce almaktadır. Bunu yaparken telefonun özelliklerini dahi kullanmaktadır. Bundan dolayı cep telefonu casus yazılım engelleme işlemi, sandığınızdan çok daha etkili sonuçlar verir ve sizi çok daha büyük sorunlardan kurtarır. Bu bakımdan telefonumda casus yazılım olduğunu nasıl anlarım konusuna devam etmeden önce casus program tarafından yapılması muhtemel işlemlere biraz yakından bakmak mantıklı olacaktır.

  • Bütün telefon konuşmalarınızın dinlenmesi ve kayıt altına alınması
  • Telefonda bulunan bütün dosyalara erişim sağlanması
  • Whatsapp da dahil olmak üzere bütün yazışmaların takibi
  • GPS özelliğinin aktif edilmesi ile konum takibi yapılması
  • Mikrofon ve kameranın istenilen zaman açılmasıyla ortam izleme ve dinleme

Burada bahsedilen işlemlerin ne kadar önemli verileri elde edebileceği dikkate alındığında, ilgili yazılımdan daha fazla korkmanız ve ona karşı daha fazla tedbir almanız gerektiğini fark edeceksiniz. Bu bakımdan yazımızın devamında yer alan casus yazılım engelleme işleminin sizin için son derece önemli olacağını şimdiden söyleyebiliriz.

Casus Yazılım Tespit

Casus yazılım tespit gibi önemli bir işlemin nasıl yapıldığına dair merakınızın olması son derece normaldir. Fakat telefonumda casus yazılım olduğunu nasıl anlarım sorusuyla da direkt olarak ilişkili olan bu işlemin sadece uzman kişiler tarafından yapıldığını bilmeniz gerekir. Telefon dinleme belirtileri başta olmak üzere bir takım işaretlerin doğru olarak yorumlanması ve buradan elde edilen veriler ile casus yazılımdan kurtulma işinin yapılması çok daha doğru olacaktır.

Bizden hizmet almaya karar verdiğinizde ilk olarak telefonunuza uzaktan bağlanıyoruz. Daha sonra ise uygun teknikler kullanarak, casus yazılım tespiti işlemini yapıyoruz. Bu aşamadan sonra ise casus yazılım temizleme ile işlemi sonlandırıyor ve sizi bu durumdan kurtarıyoruz.

Telefonunuzda casus yazılım olduğundan şüpheleniyorsanız, güvenliğinizi riske atmadan hemen bizimle iletişime geçin. Cihazınızdaki zararlı yazılımları garantili şekilde ortadan kaldıralım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbete Başla
💬Casus yazılımdan mı şüpheleniyorsunuz?
Casus yazılım tespiti ve temizleme ile ilgili bilgi almak için şimdi bize ulaşın. Ücretsiz danışma için hemen yazın.
Powered by